Wkład własny 2020

Uzyskanie kredytu staje się coraz trudniejsze. Od czasu zamrożenia gospodarki w związku z koronawirusem banki mocno zaostrzyły kryteria przyznania kredytu hipotecznego. W większości banków zmienił się minimalny wymagany wkład własny. Poniżej gotowe zestawienie aktualnych wymagań banków. Kredyt hipoteczny mieszkaniowy, waluta PLN. Dane aktualne  w bankach na dzień publikacji postu.

Czytaj dalej Wkład własny 2020

Czego nie robić przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego

Jeżeli poważnie myślicie o kredycie hipotecznym, to dobrze jest wiedzieć, że Wasze niektóre decyzje mogą bardzo utrudnić przyznanie kredytu. Zdaję sobie sprawę, że nie na wszystko macie wpływ, a życie samo pisze swoje scenariusze. Jednak z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że duża część kredytobiorców spokojnie mogłaby podjąć  zmiany życiowe później, już po przyznaniu kredytu.

Czytaj dalej Czego nie robić przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego

Zaliczka czy zadatek – jak nie stracić?

Poniższy tekst piszę, gdyż wielokrotnie podczas rozmowy zadajecie to pytanie – czym jest  zaliczka a czym zadatek. Wymienione pojęcia używane są zamiennie, a przez to bardzo często są ze sobą mylone. Powinieneś jednak wiedzieć, że zaliczka a zadatek to dwie zupełnie różne rzeczy. Mając tego świadomość unikniesz trudnych sytuacji w przyszłości.

Czytaj dalej Zaliczka czy zadatek – jak nie stracić?

Kredyt na budowę domu

Marzy Ci się Twoje wyjątkowe miejsce na ziemi… gdzie kawa na tarasie smakuje najlepiej, a dzieci biegające po ogrodzie wydają bezszelestne dzwięki. Tam, gdzie  posadzisz drzewo…spędzisz czas z rodziną i z najbliższymi. Z dala od zgiełku miasta, w ciszy i spokoju na własnym „podwórku”. Jak zapewne wiesz rynek wtórny jak zawsze się ceni, a Deweloperzy cyklicznie podwyższają ceny swoich inwestycji.  Swoboda osobista skłania coraz większą liczbę osób, by się budować.  Kredyt na budowę domu to trochę bardziej skomplikowany proces, niż standardowy kredyt na zakup nieruchomości. W kredytowaniu budowy występują parametry, które trzeba dobrze zrozumieć, by prawidłowo poukładać zaplanowaną inwestycję. Zatem jak po kroku przygotować się do kredytu na dom? Zapraszam do lektury.

 

Czytaj dalej Kredyt na budowę domu

Kredyt w czasach Covid

Jeżeli planujecie zakup nieruchomości z rynku wtórnego, podpisaliście umowę rezerwacyjną z Deweloperem, a może chcecie rozpocząć budowę domu i chcecie skorzystać z finansowania warto przeczytać poniższy artykuł.

Banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów – zmieniły wysokość wkładu własnego, wprowadziły wiele ograniczeń w akceptacji dochodów dotyczy głównie: umów cywilno-prawnych oraz dochodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlatego też starając się o kredyt, trzeba zadać sobie pytanie, nie „na jakich warunkach”, a „czy i gdzie, w ogóle dostanę kredyt.

 

Czytaj dalej Kredyt w czasach Covid