Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Rozmowy przy kawie

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności -tym tematem rozpoczynamy obiecany cykl krótkich rozmówek. Dzięki współpracy z Kasią – Kancelaria Lexterra Katarzyna Rusin pragnę odpowiadać na Wasze codzienne pytania, które pojawiają się podczas naszych spotkań. W przyjazny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób, a przede wszystkim fachowo i rzeczowo Kasia wyjaśnia zawiłości tych zagadnień.

Zachęcam do komentowania i zadawania kolejnych pytań.

Czytaj dalej Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

+3

Do ilu banków złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?


Do ilu banków złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Do ilu banków złożyć wniosek o kredyt hipoteczny? Pytanie to najczęściej słyszę podczas pierwszych spotkań z osobami potrzebującymi podjąć kredyt hipoteczny. Jeśli zdecydujesz się złożyć tylko jeden wniosek, nie łudź się, że to zwiększy Twoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji.

Czytaj dalej Do ilu banków złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

+3

Zakup mieszkania i co dalej?

Zakup mieszkania i co dalej?


Wszyscy, którzy myślą, że zakup mieszkania to koniec całej papierologii i wszystkich formalności, są w wielkim błędzie. Nie da się ukryć, że po tym – wydaje się „ostatnim” –  podpisie pod umową kupna – mieszkania zostaje jeszcze kilka rzeczy, o które należy zadbać, by dopełnić wszystkich powinności wobec biurokracji.

Czytaj dalej Zakup mieszkania i co dalej?

+1

Kredyt hipoteczny PKO BPKredyt hipoteczny  PKO BP

Dzisiaj kolejny wpis z serii bankowej.

Tym razem przyjrzę się ofercie kredytu hipotecznego w PKO BP – gigant na polskim rynku bankowości detalicznej kredytów hipotecznych. Ma blisko 30 % udziału w rynku kredytów mieszkaniowych. Statystycznie co 3 Polak wybiera właśnie ten bank. Wielu klientów uważa bank za najlepszy, jako powód podając, że jest polskim bankiem.

Czytaj dalej Kredyt hipoteczny PKO BP

+1