Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Rozmowy przy kawie

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności -tym tematem rozpoczynamy obiecany cykl krótkich rozmówek. Dzięki współpracy z Kasią – Kancelaria Lexterra Katarzyna Rusin pragnę odpowiadać na Wasze codzienne pytania, które pojawiają się podczas naszych spotkań. W przyjazny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób, a przede wszystkim fachowo i rzeczowo Kasia wyjaśnia zawiłości tych zagadnień.

Zachęcam do komentowania i zadawania kolejnych pytań.

Czytaj dalej Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

+3

Kredyt hipoteczny PKO BPKredyt hipoteczny  PKO BP

Dzisiaj kolejny wpis z serii bankowej.

Tym razem przyjrzę się ofercie kredytu hipotecznego w PKO BP – gigant na polskim rynku bankowości detalicznej kredytów hipotecznych. Ma blisko 30 % udziału w rynku kredytów mieszkaniowych. Statystycznie co 3 Polak wybiera właśnie ten bank. Wielu klientów uważa bank za najlepszy, jako powód podając, że jest polskim bankiem.

Czytaj dalej Kredyt hipoteczny PKO BP

+1

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem


Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem –  w Polsce udział takich kredytów jest bliski zeru. Na tle Europy jesteśmy pod tym względem na szarym końcu.

Wynika to z niewielkiej liczby ofert w bankach, które dają możliwość zaciągnięcia kredytu ze stałym oprocentowaniem. Aktualnie obowiązujące stopy procentowe utrzymują się na rekordowo niskim poziomie, co przekłada się na niską ratę kredytu i złudne przekonanie, że tak będzie zawsze. Czytaj dalej Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

+3

Rola rzeczoznawcy majątkowego a proces wyceny nieruchomości

Rola rzeczoznawcy majątkowego a proces wyceny nieruchomości

Dzisiaj oddaję w Wasze ręce kolejną część wywiadu z Katarzyną Rusin – rzeczoznawca majątkowy, właściciel w Kancelarii Lexterra.  

Justyna: Cześć Kasiu, cieszę się na drugą część wywiadu –  ta pierwsza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Kasia: Ku mojemu zdziwieniu …. Nie sądziłam, że tyle osób będzie zainteresowanych tematyką związaną z pracą rzeczoznawcy majątkowego. Bardzo się cieszę, że się myliłam.

Ok, więc zaczynajmy Czytaj dalej Rola rzeczoznawcy majątkowego a proces wyceny nieruchomości

+5